X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Śmierć ubezpieczonego – co musisz zrobić jako uposażony?

2007-10-01 16:30 poniedziałek

Dokumenty

Aby otrzymać należne świadczenie od towarzystwa ubezpieczeniowego musisz zebrać kilka ważnych dokumentów. Będziesz potrzebował akt zgonu ubezpieczonego (oryginalny lub kopię potwierdzoną notarialnie), oryginał polisy ubezpieczeniowej oraz dowód tożsamości. Oprócz tego zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe mają swoje formularze, które należy wypełnić. Nie są one zbyt skomplikowane. Formularz możesz uzyskać od agenta ubezpieczeniowego lub w placówce towarzystwa.

Zakład ubezpieczeń może zażądać dostarczenia danych adresowych placówek medycznych, w których leczyła się osoba zmarła. Jeżeli śmierć nastąpiła w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zakład ubezpieczeń może poprosić o dokumenty dotyczące okoliczności tego wypadku.
 
Zakład ubezpieczeń jest zobowiązany do wypłaty świadczenia w terminie 30 dni od daty otrzymania pisemnego zgłoszenia roszczenia.

W przypadku, gdyby wyjaśnienie okoliczności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności towarzystwa nie było możliwe w tym czasie, świadczenie zostanie wypłacone w terminie 14 dni od dnia wyjaśnienia tych okoliczności.

W razie samobójstwa ubezpieczonego zgodnie z przepisami, zakład ubezpieczeń może wyłączyć swoją odpowiedzialność tylko wtedy, gdy samobójstwo nastąpiło przed upływem dwóch lat od zawarcia umowy ubezpieczenia.

Po upływie trzech lat od zawarcia umowy zakład nie może odmówić wypłaty świadczenia powołując się na to, że ubezpieczony podał nieprawdziwe dane przy zawieraniu umowy ubezpieczenia.

Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca należne świadczenie w formie wcześniej ustalonej z uposażonymi.

Alicja Szakiel
Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2007-10-19 21:51 piątek ~Maria | [+] odpowiedz
    Moja mama zmarla ostatnio a w polisie ja bylam wskazana jako spadkobierca.Czy moja siostra ma prawo podwazyc ta decyzje i zadac wyplaty jej polowy odszkodowania? Dziedziczymy z siostra, nasz tata juz ... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wyłączenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń - zdarzenia, szkody, za które zakład ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.