X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie terminowe – ASPECTA Życie S.A.

2007-05-18 16:18 piątek

O ubezpieczeniu na życie o charakterze terminowym już nie raz mogli Państwo przeczytać na naszym portalu. Wiadomo już, że „terminówka” to ubezpieczenie ochronne, posiadające dwie główne zalety: po pierwsze są stosunkowo niedrogie, a po drugie wyjątkowo proste. Wypłaty z tych polis są dokonywane najczęściej w dwóch przypadkach: śmierci lub w razie wypadku skutkującego trwałym inwalidztwem. Jeżeli nie zajdą żadne z powyższych okoliczności, polisy wygasają bez wypłat. Ubezpieczenia terminowe są polisami ochronnymi, nie można zbierać w nich oszczędności emerytalnych lub przeznaczonych "na czarną godzinę".


Czym charakteryzują się produkty o charakterze terminowym poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych? Znając ubezpieczenia terminowe na życie w teorii zapoznajmy się teraz z praktyką.


Indywidualne terminowe ubezpieczenie na życie Bezpieczni Razem

Indywidualne Terminowe Ubezpieczenie na Życie BEZPIECZNI RAZEM to szeroki zakres ochrony w połączeniu z efektywnym programem ustalania stałej lub zmiennej sumy ubezpieczenia. Doskonała propozycja dla tych, którzy chcą zaplanować swoją przyszłość lub kształtować ją według bieżących potrzeb.

Towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje dwa warianty ubezpieczenia:

  • Ze stałą sumą ubezpieczenia - przez cały okres trwania umowy ochrona życia pozostaje na jednakowym poziomie
  • Ze zmienną sumą ubezpieczenia – sam decydujesz o wysokości sumy ubezpieczenia w danym roku, tworząc tym samym własny „scenariusz“ ubezpieczenia oraz wysokość ochrony finansowej na wypadek utraty życia.

Cechy

 

 

Warianty

 

 

ASPECTA Życie

 

 

Charakter ubezpieczenia

 

 

Ochronne

 

 

Tak

 

 

Oszczędnościowe

 

 

Nie

 

 

Mieszane

 

 

Nie

 

 

Przedmiot ubezpieczenia

 

 

Życie

 

 

Tak

 

 

Zdrowie

 

 

Tak

 

 

Dożycie

 

 

Nie

 

 

Zakres ubezpieczenia

 

 

Zgon

 

 

Tak

 

 

Zgon wskutek NW

 

 

Tak

 

 

Ograniczenia wiekowe

 

 

Minimum 18 lat

 

 

Tak

 

 

Minimum 50 lat

 

 

Nie

 

 

Max 64 lata

 

 

Tak

 

 

Max 70 lat

 

 

Nie

 

 

Okres ubezpieczenia

 

 

Min 1 rok

 

 

Tak*

 

 

Max 20 lat

 

 

Nie

 

 

Max do 65 roku życia

 

 

Nie

 

 

Suma ubezpieczenia

 

 

Min 5 000

 

 

Tak

 

 

Min 20 000

 

 

Nie

 

 

Max 30 000

 

 

Tak

 

 

Bez górnej granicy

 

 

Nie

 

 

Częstość płacenia składki

 

 

Miesięcznie

 

 

Tak

 

 

Kwartalnie

 

 

Nie

 

 

Półrocznie

 

 

Nie

 

 

Rocznie

 

 

Tak

 

 

Jednorazowo

 

 

Nie

 

 

Wykup ubezpieczenia

 

 

Możliwy

 

 

Nie

 

 

Niemożliwy

 

 

Tak

 

 

Okres wykupu

 

 

Po 2 latach

 

 

Nie

 

 

Po 3 latach

 

 

Nie

 

 

Gdy składka jednorazowa – od razu

 

 

Nie

 

 

W dowolnym czasie

 

 

Nie

 

 

* umowa zawierana jest na rok i automatycznie przedłużana

Informacje dodatkowe:

Umowa ubezpieczenia może być zawarta na życie i zdrowie dla 1 lub 2 osób. Osoby ubezpieczone nie muszą być ze sobą spokrewnione. Suma ubezpieczenia na życie jest taka sama dla obydwu Ubezpieczonych.

Zakres ubezpieczenia jest następujący: zgon Ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego - wypłacane jest 250% sumy ubezpieczenia, zgon Ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku - 200% sumy ubezpieczenia, zgon Ubezpieczonego z innego powodu niż wymieniony - powyżej 100% sumy ubezpieczenia, trwałe inwalidztwo Ubezpieczonego spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem.

Do ubezpieczenia można dokupić szereg umów dodatkowych na wypadek:

  • Poważnego zachorowania – świadczenie w przypadku wystąpienia u ubezpieczonego jednego z 6 poważnych i najczęstszych zachorowań
  • Pobytu w szpitalu – dzienne świadczenie za pobyt ubezpieczonego w szpitalu dostępne w 5 wariantach umownej stawki szpitalnej
  • Trwałego uszczerbku na zdrowiu – świadczenie za każdy procent uszczerbku na zdrowiu pozwalające na zrekompensowanie kosztów związanych z rehabilitacją ubezpieczonego
  • Trwałego całkowitego lub częściowego inwalidztwa – świadczenie w przypadku inwalidztwa ubezpieczonego, które może być zwielokrotnione w zależności od stopnia inwalidztwa
  • Śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku – zwiększenie wypłacanego świadczenia o dodatkowe 100% sumy ubezpieczenia, zapewniając najbliższym środki finansowe na bieżące potrzeby po śmierci ubezpieczonego
  • Śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego – zwiększenie wypłacanego świadczenia o dodatkowe 100% sumy ubezpieczenia

 

     

Alicja Szakiel

Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Inflacja - wzrost cen towarów, spowodowany obniżaniem ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.