X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie na wypadek śmierci

2006-10-25 14:10 środa
Przedmiotem ubezpieczenia jest śmierć ubezpieczonego mająca miejsce w trakcie okresu ubezpieczenia. W przypadku zgonu ubezpieczonego przed upływem okresu ubezpieczenia, następuje wypłata sumy ubezpieczenia Typowym świadczeniem dodatkowym w tym rodzaju ubezpieczenia jest objęcie ochroną ubezpieczeniową utraty zdolności do pracy lub wypłata podwyższonej sumy ubezpieczenia, gdy śmierć nastąpiła wskutek wypadku.


Po co Ci takie ubezpieczenie?

Celem takiego ubezpieczenia jest stworzenie uposażonym ubezpieczonego zabezpieczenia finansowego umożliwiającego, przypadku jego śmierci :

  • pokrycie kosztów związanych z pogrzebem
  • spłatę zobowiązań, jakie pozostawił po sobie zmarły – np. kredyty
  • zrekompensowanie utraconych dochodów przez okres umożliwiający rodzinie zmarłego zapewnienie sobie nowych źródeł utrzymania

    Wyróżnić można dwa warianty ubezpieczenia na wypadek śmierci:
  • dożywotnie
  • terminowe Podstawowe różnice między nimi przedstawia poniższa tabelka:
 

Rodzaj ubezpieczenia

Dożywotnie

Terminowe

Cecha

Rodzaj

Występuje

Okres ubezpieczenia

Całe życie

Tak

Nie

Określony okres

Nie

Tak

 

Opłacanie składki

Dożywotnio

Tak

Nie

Przez określony czas

Nie

Tak

Częstość opłacania składki

Rocznie

Tak

Tak

Jednorazowo

Tak

Tak

Wypłata

Jednorazowa

Tak

Tak

Renta

Tak

Nie


Źródło: Opracowanie własne

Polski rynek ubezpieczeń

Tego rodzaju ubezpieczeń jest na naszym rynku bardzo dużo. Występują w formie umowy głównej bądź umów dodatkowych do ubezpieczenia na życie (na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku). Można je nabyć zarówno w tradycyjny sposób jak i poprzez zakupy online. Ubezpieczenie na wypadek śmierci jest bardzo powszechne, dlatego możesz bez najmniejszych problemów porównać wiele różnych ofert i wybrać takie, które najbardziej Ci odpowiada.

 


Alicja Szakiel

Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2006-10-28 18:13 sobota ~M008 | [+] odpowiedz
    Przy opisie płatności składek powinno być słowo regularnie a nie rocznie ponieważ sugeruje płatość raz w roku a w większości towarzystw jest ona miesięczna,kwartalna,półroczna i roczna. Nie przekonuj... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Suma ubezpieczenia - ustalona w umowie ubezpieczenia kwota ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.