X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpiecz swój pobyt w szpitalu. Słów kilka o ubezpieczeniu dodatkowym do polisy na życie

2011-05-10 09:05 wtorek
Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu daje finansowe wsparcie ubezpieczonemu w przypadku pobytu w szpitalu spowodowanego chorobą lub nieszczęśliwym wypadkiem. To odpowiedź na potrzebę finansowania pobytu w szpitalu, który może wiązać się np. ze zmniejszonymi dochodami w związku z nieobecnością w pracy, koniecznością zorganizowania opieki nad dziećmi, zwierzętami, domem czy wynajęciem pomocy na czas rekonwalescencji. Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu jest doskonałym uzupełnieniem polisy na życie i opieki medycznej gwarantowanej przez państwo.

Z reguły ubezpieczenia na wypadek pobytu w szpitalu nie funkcjonują jako ubezpieczenia samodzielne, lecz są dostępne jako dodatkowa opcja do polisy na życie. Różnią się między sobą ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Kilka zakładów oferuje też ubezpieczenia zdrowotne, w ramach których ubezpieczony zyskuje dostęp do kompleksowej opieki medycznej. Są to jednak produkty typu assistance, które w odróżnieniu od ubezpieczenia na wypadek pobytu w szpitalu nie dają świadczenia pieniężnego.

Cechy podstawowe

Cechy ubezpieczenia mogą różnić się w zależności od postanowień danego towarzystwa. Uogólniając możemy stwierdzić, iż umowa zawierana jest zazwyczaj na okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia. Wiek osoby ubezpieczonej zazwyczaj nie może przekroczyć 65 lat (każde towarzystwo samo ustala tę górną granicę wieku przystąpienia do dodatkowego ubezpieczenia). Wysokość składki ubezpieczeniowej uzależniona jest od: płci i wieku ubezpieczonego, rodzaju wykonywanego zawodu lub uprawianej dyscypliny sportu, sumy ubezpieczenia i wariantu ubezpieczenia. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe za dodatkową opłatą przewidują możliwość dokupienia (do wariantu podstawowego) opcji świadczenia pooperacyjnego. Świadczenie za jeden dzień pobytu w szpitalu z tytułu tej samej choroby lub wypadku wypłacane jest najdłużej przez okres kilku miesięcy.

Funkcje ubezpieczenia

Polisa zapewni nam zwrot kosztów leczenia, jakie ponieśliśmy w związku z hospitalizacją szpitalną. Po wykupieniu umowy dodatkowej, opłacając regularnie składkę, w razie hospitalizacji TU wypłaci nam świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu (szczegóły ustalone w OWU).


Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Weksel własny - przy tym rodzaju weksla jego ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczenie.com.pl Największy portal ubezpieczeniowy w Polsce. Kompendium wiedzy o ubezpieczeniach. Ubezpieczenie zdrowotne, społeczne, OC i AC, mieszkania, domu, na życie, NNW, inwestycyjne, dla firm, ofe.
www.dlaagenta.pl Pierwszy w Polsce System Formularzy LEAD dla agentów Ubezpieczeniowych wszystkich towarzystw. System LEAD to prosty sposób współpracy agentów ubezpieczeniowych i klientów, którzy chcą nabyć polisę.
www.rankingofe.com.pl Notowania i Wyniki Otwartych Funduszy Emerytalnych. Porównanie OFE online. Fundusze: generali, axa, ing, polsat, nordea, allianz, aig, aegon, pzu, warta, aviva, pekao, pocztylion, bankowy.
www.agent-ubezpieczeniowy.com.pl Największy katalog agentów ubezpieczeniowych w Polsce. Agent ubezpieczeniowy Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, PZU, Aviva, Warta...
www.smsprzypomnienie.pl Zamów bezpłatne przypomnienie SMS informujące o końcu ważności badania technicznego i polisy OC. Przypomnimy Ci o dopełnieniu koniecznych formalności.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.polisynazycie.com.pl Polisy na życie chronią Ciebie i Twoją rodzinę przede wszystkim od ryzyka nagłej, niespodziewanej śmierci. Ubezpieczenie na życie zagwarantuje spokój finansowy Twojej rodzinie.
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
www.ubezpieczenierolnicze.pl Ubezpieczenia dla rolników: KRUS, obowiązkowe, dobrowolne, z dopłatą skarbu państwa. Zamów ubezpieczenie.