X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Śmierć ubezpieczonego – co musisz zrobić jako uposażony?

2007-10-01 16:30 poniedziałek
Osoba, która wykupiła polisę ubezpieczeniową, uczyniła Cię swoim uposażonym. Co musisz zrobić po jej śmierci, aby otrzymać świadczenie? Kto otrzyma świadczenie, jeśli ubezpieczony nie wskazał w polisie uposażonych? Tych i wielu innych rzeczy dowiesz się z poniższego artykułu.


ubezpieczenie na życie

Jakie są zasady?

 

W czasie wypełniania wniosku o ubezpieczenie można wskazać uposażonych, czyli osoby, które w razie śmierci Ubezpieczonego otrzymają świadczenie od towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli wskazanych jest więcej niż jeden uposażony można określić ich procentowy udział w świadczeniu. Jeżeli nie ma tego wskazanego, uposażeni otrzymają świadczenie w równych częściach. Pamiętajmy, że Ubezpieczony może w każdym czasie pisemnie poinformować zakład ubezpieczeń o zmianie uposażonego.

 

A kto otrzyma świadczenie w przypadku, gdy nie ma wskazanych uposażonych lub uposażony umrze wcześniej? Wówczas świadczenie przysługuje innym osobom uprawnionym, wskazanym w ogólnych warunkach ubezpieczenia zgodnie z obowiązującym prawem spadkowym. Dotyczy to następujących osób (w kolejności):
  1. Współmałżonka ubezpieczonego,
  2. Dziecka lub dzieci ubezpieczonego (jeżeli żyje więcej niż jedno dziecko świadczenie będzie wypłacane w częściach równych),
  3. Rodziców ubezpieczonego (jeżeli żyją obydwoje - świadczenie będzie wypłacane w równych częściach), rodzeństwa ubezpieczonego (jeżeli żyje więcej niż jedna osoba, świadczenie będzie wypłacane w równych częściach),
  4. Jeśli osoby wyżej wymienione nie żyją lub nie są uprawnione do otrzymania świadczenia, będzie ono wypłacone innym osobom, zgodnie z zasadami dziedziczenia ustawowego określonym w kodeksie cywilnym (z wyłączeniem Skarbu Państwa).
Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2007-10-19 21:51 piątek ~Maria | [+] odpowiedz
    Moja mama zmarla ostatnio a w polisie ja bylam wskazana jako spadkobierca.Czy moja siostra ma prawo podwazyc ta decyzje i zadac wyplaty jej polowy odszkodowania? Dziedziczymy z siostra, nasz tata juz ... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie na życie - rodzaj ubezpieczenia, które przede wszystkim ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.