X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Jak ubezpieczyć się od poważnej choroby?

2008-09-18 15:28 czwartek
Twój stan zdrowia ważny także dla Ubezpieczyciela
Tradycyjne polisy na życie lub dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne nie chronią klienta przed skutkami nowotworów i innych tak zwanych chorób krytycznych. Nie chronią także przed nagłym pogorszeniem sytuacji materialnej, niemożnością wykonywania pracy i ogromnym wzrostem wydatków na leczenie.

Choroba krytyczna

Definicja choroby krytycznej powstałą w krajach anglosaskich. Jest to choroba na tyle poważna, że skutkuje trwałą lub okresową nieudolnością do pracy zarobkowej, choć nie musi się kończyć śmiercią. Takimi chorobami są na przykład zawały lub nowotwory. Wedle danych Ośrodka Analiz i Statystyki Medycznej Śląskiego Centrum Zdrowia Publicznego Polska z 2004 roku w Polsce rejestruje się rocznie ponad 120 tysięcy zachorowań na nowotwory złośliwe. Na zawały cierpi 100 tysięcy osób rocznie  (źródło: portal zdrowie.pl) W 200 roku z powodu choroby wieńcowej umarło ponad 25 tysięcy kobiet i 30 tysięcy mężczyzn. Polska jest uważana za kraj o średnim zagrożeniu chorobami wieńcowym i nowatorem z wysoką śmiertelnością u pacjentów. Jak widać problem dotyczy bardzo wielu Polaków. Chorzy są zmuszeni do przerwania pracy i zwiększenia wydatków na leczenie. Jeżeli nie maja wsparcia rodziny, to wtedy taka choroba może oznaczać dla nich bankructwo. A nawet ze wsparciem bliskich leczenie wiążę się z ogromnymi kosztami.

Specjalna polisa – specjalne warunki

Wykupienie polisy chroniącej przed chorobami krytycznymi wiąże się z szeregiem dodatkowych warunków. Musi to być dodatkowa polisa z indywidualnie ustalaną składką. W przypadku grupowych ubezpieczeń pracowniczych dla każdego pracownika składka może być inna. Decydującymi czynnikami o wysokości składki są wiek, płeć, szczegółowy wywiad z klientem oraz przegląd dostarczonej dokumentacji medycznej. Ubezpieczony może palić papierosy, ale nie może zataić tej informacji przez ubepieczycielem. Palenie podwyższa wartość składki. Tak przygotowana polisa ubezpiecza zwykle od kilku opisanych dokładnie w umowie chorób. To mogą być wszelkie nowotwory, przeszczepy, udary mózgu, paraliż, udar mózgu, choroba Creutzfelda Jacoba, guz mózgu, Alzheimer, Parkinson, Stwardnienie Rozsiane. Towarzystwo ubezpieczeniowe zwykle zastrzega sobie możliwość podnoszenia składek zgodnie z rosnącymi cenami usług medycznych używanych w leczeniu konkretnej choroby. W takim wypadku zamiast podniesienia składek może dojść też do ograniczenia stopnia ochrony. Oczywiście jak to ma miejsce w zwykłych ubezpieczeniach jest określana maksymalna suma gwarancyjna. Zależnie też od opcji polisy różny jest czas jej obowiązywania. Zawarta umowa może trwać od 5 do nawet 35 lat. Zależnie od ubezpieczyciela klient w ostatnim roku umowy nie może przekroczyć wieku 65 lub 70 lat.


Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2009-10-26 10:10 poniedziałek ~ja | [+] odpowiedz
    Nie zbankrutowali bo nie wypłacają większości świadczeń!!!!!Mowa o PZU Życie Wszystko kicz i strata pieniędzy, i tak wam udowodnią że np ciężka choroba wystąpiła przed podpisaniem deklaracji zgody b... czytaj dalej »
  • 2008-10-03 07:45 piątek ~Marian .K. zBYTOMIA | [+] odpowiedz
    PZU w skutek tak zwanej ciężkiej choroby (zawał serca) ma swoje definicje i u nich nie każdy zawał serca jest ciężką chorobą a według mnie każdy zawał serca jest ciężką chorobą tylko PZU oszukuje i n... czytaj dalej »
  • 2008-09-26 17:51 piątek ~E.Cz | [+] odpowiedz
    Należy dodać bardzo ciekawą ofertę Amplico AIG LIfe.Praktycznie na wszystkie choroby .Warto z nią się zapoznać.
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Pobyt w szpitalu - odnotowany w dokumentacji medycznej, konieczny ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.