X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Chcesz zrezygnować z polisy na życie – sprawdź, jak to wygląda od strony prawnej

2010-11-02 09:13 wtorek
Chcesz zrezygnować z polisy na życie sprawdź, ja
Zawarłeś umowę ubezpieczenia na życie, ale chciałbyś z niej zrezygnować? Powodów do podjęcia takiej decyzji może być wiele. Najczęściej występujące to: pogarszająca się sytuacja finansowa lub zbyt szybkie, pochopne podpisanie umowy ubezpieczeniowej. Na jakich warunkach możliwa jest rezygnacja z polisy na życie?

Zgodnie z prawem, masz możliwość odstąpienia od umowy ubezpieczenia w okresie 30 dni od jej zawarcia, jeśli jesteś konsumentem lub w ciągu 7 dni od jej zawarcia, jeśli jesteś przedsiębiorcą - pod warunkiem, że umowa ubezpieczenia zawierana jest na okres dłuższy niż 6 miesięcy. Jeśli zrezygnujesz z ubezpieczenia na życie poprzez odstąpienie od umowy, musisz mieć świadomość, że towarzystwo ubezpieczeniowe przez te kilkanaście-kilkadziesiąt dni obejmowało Cię ochroną ubezpieczeniową. Za ten okres ochrony zobowiązany jesteś zapłacić.

W przypadku ubezpieczenia o charakterze oszczędnościowym, Twoja umowa ubezpieczenia może przewidywać całkowity lub częściowy wykup polisy. Oznacza on koniec umowy ubezpieczenia na życie oraz wypłatę tzw. wartości wykupu. Pochodzi ona ze środków, które w czasie trwania umowy towarzystwo odłożyło na ten cel, stwarzając odpowiednią rezerwę finansową. Niestety, kwota ta na pewno nie będzie równa sumie wpłaconych składek.

Decyzja o rezygnacji z polisy na życie powinna być przemyślana i podjęta jedynie z powodu ważnych przyczyn. Zamiast całkowicie likwidować polisę, warto rozważyć np. czasowe zawieszenie opłacania składek czy też rezygnację z opcji dodatkowej ochrony.

OZ

Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2014-11-24 16:39 poniedziałek ~KancelariaLEX | [+] odpowiedz
    Witam , jestem specjalistą w dziedzinie polis inwestycyjnych z Kancelarii Prawnej LEX. Nasz dział zajmuje się odzyskiwaniem utraconych pieniędzy z polis na życie (m.in. od firm takich jak: Allianz, ... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Koasekuracja - ubezpieczenie na podstawie jednej polisy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczenie.com.pl Największy portal ubezpieczeniowy w Polsce. Kompendium wiedzy o ubezpieczeniach. Ubezpieczenie zdrowotne, społeczne, OC i AC, mieszkania, domu, na życie, NNW, inwestycyjne, dla firm, ofe.
www.dlaagenta.pl Pierwszy w Polsce System Formularzy LEAD dla agentów Ubezpieczeniowych wszystkich towarzystw. System LEAD to prosty sposób współpracy agentów ubezpieczeniowych i klientów, którzy chcą nabyć polisę.
www.rankingofe.com.pl Notowania i Wyniki Otwartych Funduszy Emerytalnych. Porównanie OFE online. Fundusze: generali, axa, ing, polsat, nordea, allianz, aig, aegon, pzu, warta, aviva, pekao, pocztylion, bankowy.
www.agent-ubezpieczeniowy.com.pl Największy katalog agentów ubezpieczeniowych w Polsce. Agent ubezpieczeniowy Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, PZU, Aviva, Warta...
www.smsprzypomnienie.pl Zamów bezpłatne przypomnienie SMS informujące o końcu ważności badania technicznego i polisy OC. Przypomnimy Ci o dopełnieniu koniecznych formalności.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.polisynazycie.com.pl Polisy na życie chronią Ciebie i Twoją rodzinę przede wszystkim od ryzyka nagłej, niespodziewanej śmierci. Ubezpieczenie na życie zagwarantuje spokój finansowy Twojej rodzinie.
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
www.ubezpieczenierolnicze.pl Ubezpieczenia dla rolników: KRUS, obowiązkowe, dobrowolne, z dopłatą skarbu państwa. Zamów ubezpieczenie.