X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Axa dla rodziny

2009-04-28 09:05 wtorek

Jedna polisa na życie z szerokim zakresem ubezpieczenia to specjalna oferta Axy dla rodzin, zarówno licznych jak i bezdzietnych. Także osoby samotnie wychowujące dzieci mogą być zainteresowane Rodzinną Decyzją.

Minimum formalności i niska składka

Przy zawieraniu umowy ubezpieczeniowej nie ma uprzedniej konieczności wykonywania badań medycznych. Pozwala to ubezpieczonym zaoszczędzić mnóstwo czasu i formalności. Najniższa możliwa składka to 50 złotych miesięcznie (jest to łączna suma składek za wszystkie ubezpieczone osoby). Od ubezpieczonego zależy jaki system płatności wybierze – miesięczny, kwartalny, półroczny, czy roczny. Ubezpieczenie działa 24 godziny na dobę.

Warunki ogólne

Ubezpieczenie Rodzinna Sprawa obejmuje rodziców (współmałżonków) w wieku od 18 do 55 lat i ich dzieci w wieku 1-18 lat. Ochrona ubezpieczeniowa może być kontynuowana do 25 roku życia dziecka i 65 roku życia rodzica. Ubezpieczenie występuje w 5 różnych wariantach wysokości ochrony ubezpieczeniowej i składki, dzięki czemu możesz dobrać ubezpieczenie do potrzeb i możliwości finansowych swojej rodziny. W każdą rocznicę zawarcia umowy ubezpieczony może zmienić wysokość sumy ubezpieczeniowej. Podwyższenie jej będzie oznaczało konieczność po raz kolejny określenia ryzyka przez towarzystwo ubezpieczeniowe.  
 
Przedmiot i zakres ubezpieczenia

Przedmiotem ubezpieczenia jest życie i zdrowie Ubezpieczonego. Zakres ubezpieczenia obejmuje:

1) Śmierć Ubezpieczonego w okresie udzielania ochrony ubezpieczeniowej
2) Śmierć Ubezpieczonego, która nastąpiła w wyniku nieszczęśliwego wypadku zaistniałego w okresie udzielania ochrony ubezpieczeniowej, pod warunkiem że Śmierć nastąpiła nie później niż w okresie 6 miesięcy od dnia nieszczęśliwego wypadku,
3) Śmierć Ubezpieczonego, która nastąpiła w wyniku zawału serca lub udaru mózgu zaistniałych w okresie udzielania ochrony ubezpieczeniowej, pod warunkiem że śmierć nastąpiła w okresie 1 miesiąca od dnia wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu,
4) trwały uszczerbek na zdrowiu Ubezpieczonego, powstały bezpośrednio w następstwie nieszczęśliwego wypadku zaistniałego w okresie udzielania ochrony ubezpieczeniowej z, pod warunkiem że uszczerbek wystąpił nie później niż w okresie 6 miesięcy od dnia nieszczęśliwego wypadku,
5) pobyt Ubezpieczonego w szpitalu w okresie udzielania ochrony ubezpieczeniowej  w celu leczenia choroby lub obrażeń ciała powstałych bezpośrednio w następstwie nieszczęśliwego wypadku zaistniałego w okresie udzielania ochrony ubezpieczeniowej, z zastrzeżeniem że ochrona ubezpieczeniowa z tytułu pobytu Ubezpieczonego w szpitalu po najbliższej rocznicy polisy przypadającej bezpośrednio po ukończeniu przez Ubezpieczonego 55 roku życia ograniczona jest do pobytu w szpitalu w celu leczenia obrażeń ciała,
6) poważne zachorowania Ubezpieczonego, występujące w okresie udzielania ochrony ubezpieczeniowej , z zastrzeżeniem że ochrona ubezpieczeniowa po ukończeniu przez Ubezpieczonego 60. roku życia,
7) niezdolność Ubezpieczonego do pracy zarobkowej powstała bezpośrednio w następstwie nieszczęśliwego wypadku zaistniałego w okresie udzielania ochrony ubezpieczeniowej, pod warunkiem że niezdolność do pracy zarobkowej rozpoczyna się w okresie ochrony ubezpieczeniowej, jednak nie później niż w okresie 6 miesięcy od dnia nieszczęśliwego wypadku.
 

Minimalne sumy ubezpieczenia

Dla Ubezpieczonego i współmałżonka

- śmierć 10 000 złotych
- śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku 10 000 złotych
- śmierć w wyniku zawału serca i udaru mózgu 5000 złotych
- trwały uszczerbek na zdrowiu 10 000 złotych
- niezdolność do pracy zarobkowej 10 000 złotych
- pobyt w szpitalu 5000 złotych
- poważne zachorowanie 6000 złotych

Dla dziecka

- trwałe inwalidztwo 6000 złotych
- poważne zachorowanie  6000 złotych
- pobyt w szpitalu  3000 złotych

Pobyt w szpitalu

W ramach polisy finansowany jest pobyt w szpitalu. Kwota świadczenie nie może przekraczać w przypadku pobytu w szpitalu w okresie udzielania ochrony ubezpieczeniowej w celu leczenia choroby:
– 0,6% sumy ubezpieczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu,
do 14. dnia pobytu w szpitalu włącznie oraz
– 0,5% sumy ubezpieczenia za 15. i każdy kolejny dzień pobytu w szpitalu

w przypadku pobytu w szpitalu w okresie udzielania ochrony ubezpieczeniowej w celu leczenia obrażeń ciała:
– 1,0% sumy ubezpieczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu, do 14. dnia pobytu w szpitalu włącznie oraz
– 0,5% sumy ubezpieczenia za 15. i każdy kolejny dzień pobytu w szpitalu,

jeżeli pobyt w szpitalu spowodowany został zarówno chorobą, jak i obrażeniami ciała, ubezpieczonemu przysługuje wyłącznie jedno świadczenie ubezpieczeniowe w wysokości:
– 1,0% sumy ubezpieczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu, do 14. dnia pobytu w szpitalu włącznie oraz
– 0,5% sumy ubezpieczenia za 15. i każdy kolejny dzień pobytu w szpitalu

Świadczenie z tytułu leczenia szpitalnego jest wypłacane maksymalnie przez 90 dni w trakcie roku trwania polisy

Dodatkowe umowy

Ubezpieczenie Rodzinna Decyzja może być dodatkowo rozszerzone o Drugą Opinię Lekarską dla wszystkich osób objętych ubezpieczeniem.

W przypadku wystąpienia poważnego stanu chorobowego u ubezpieczonych członków rodziny, Druga Opinia Lekarska pozwala na sporządzenie opinii dotyczącej diagnozy stanu zdrowia i leczenia przez uznanego na świecie lekarza eksperta.
Rodzina ubezpieczonego jest objęta ochrona na podstawie umów dodatkowych wpisanych w pakiet.

Uwagi końcowe

Rodzinna Decyzja to kompleksowy pakiet ochronny dla całej rodziny. Przy zwiększeniu sumy ubezpieczeniowej gwarantuje wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach, za niewysoką cenę. Minimalna składka 50 złotych to bardzo konkurencyjna cena na polskim rynku. Jednak ochrona gwarantowana przy minimalnej składce może być niewystarczająca.

Źródło: Axa

Jakub Tabisz

Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zasada proporcji - Zasada proporcji jest jedną z ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.